Nabór do grup psychoedukacyjnych

1. Szkoła dla rodziców – bezpłatne spotkania kierowane są głównie do rodziców dzieci i młodzieży eksperymentującej z substancjami psychoaktywnymi lub narażonej na kontakt z nimi.

Poruszać będziemy jednak bardzo uniwersalne tematy – budowanie zdrowej relacji z dzieckiem, stawianie granic czy wychowywanie do samodzielności. Cykl 10 trzygodzinnych warsztatów będzie odbywał się w Centrum Aktywności Rodziny przy ul. Świętojańskiej 1, we wtorki, w godzinach 16:00-19:00 począwszy od 05 października 2020r.

Zapisy do 25 września 2020r.: tel. 537 137 217 lub e-mail: profilaktyka@opitu.pl

Udział w warsztatach poprzedzony jest rozmową wstępną.

2. Family Connections – bezpłatny program warsztatów psychoedukacyjnych dla bliskich osób z chwiejnością emocjonalną i/lub borderline. Kiedy bliska osoba cierpi na zaburzenie osobowości z pogranicza (BPD), cierpi także rodzina i otoczenie. Dzieje się tak dlatego, że w BPD mogą występować intensywne i burzliwe relacje z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, może zdarzać się przechodzenie od ekstremalnej bliskości i miłości (idealizacja) do skrajnej niechęci lub złości (dewaluacji). Zmienne nastroje, zachowania wysokiego ryzyka, samobójstwo i intensywny gniew są często częścią życia osoby z BPD, a tym samym stają się częścią życia tych, którzy ją kochają. Rodziny osób z BPD potrzebują wsparcia, treningu umiejętności, a czasem własnej terapii! Odpowiedzią na te potrzeby jest program Family Connections!

Cykl 12 dwugodzinnych spotkań rozpocznie się 30 września i będzie odbywał się w formie on-line poprzez komunikator Zoom. Spotkania będą odbywały się w środy w godzinach 8:30-10:30. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesyłanie zgłoszeń (imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail) na maila: ewisniewska@opitu.pl

Udział w warsztatach poprzedzony jest rozmową wstępną.