Szlachetna Paczka – 2019

W tym roku szkolnym po raz kolejny cała społeczność I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni przyłączyła się do Szlachetnej Paczki.

Akcję od 2000 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa.  Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze przeprowadzają ankiety z rodzinami, sporządzają ich anonimowe opisy i umieszczają na specjalnej stronie internetowej.

Z internetowej bazy danych została wybrana rodzina Pana Mariusza  (53 l.) który mieszka wraz ze swoimi synami: Tomaszem (12 l.) i Damianem (7 l.).

Koordynacją akcji w szkole zajęły się nauczycielki: p. Aneta Bagińska, p. Karolina Sakaluk i p. Anna Niemczynowicz.

W akcję pomocy włączyła się cała społeczność naszej szkoły. Z dnia na dzień przybywało prezentów, środków czystości, artykułów spożywczych, przyborów szkolnych. Uczniowie rezygnowali z tradycyjnych prezentów mikołajkowych i dzięki uzbieranym funduszom zakupiono kurtki, buty, plecak, samochody na pilota, mikser, książki, zeszyty itd. To prawdziwy weekend cudów. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły pozwoliło na spełnienie marzeń wybranej rodziny. Udało się zebrać wszystkie potrzebne dary oraz zakupić upragnione przez członków rodziny przedmioty. W sumie spakowaliśmy 21 paczek.

Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny mogliśmy przyłączyć się do tej szlachetnej akcji pomocy potrzebującym. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy całej społeczności szkolnej mogliśmy podarować wybranej rodzinie trochę szczęścia i sprawić, że Święta Bożego Narodzenia przepełnione będą magią i nadzieją.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc osobom: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły.

Tylko dzięki współpracy tak wielu osób mogliśmy spełnić czyjeś marzenia!