Klasa IIe na „Błękitnej szkole” we Władysławowie

W dniach 21.-25.10.2019r. klasa 2e o profilu matematyczno-geograficznym została zaproszona na lekcyjne w nieco odmiennym charakterze, do tzw. „Błękitnej Szkoły” we Władysławowie.
Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, dotyczyły stacjonarnych wykładów i terenowych ćwiczeń w Nadmorskim Parku Krajobrazowy Mierzei Helskiej.
Pierwszy dzień, to zajęcia z geologii – prowadzone w teorii i praktyce na plaży we Władysławowie. Drugi dzień, to zajęcia z ochrony środowiska i wizyta w oczyszczalni ścieków w Swarzewie oraz ciekawostki z życia nietoperzy. Trzeci dzień, to wizyta w Stacji Morskiej Hel i zdobycie wiedzy z zakresu ochrony gatunków zagrożonych i organizmów wodnych. Ostatniego dnia poruszane były zagadnienia z taksonomii drzew – zajęcia terenowe oraz wiedzy o storczykach – badania pod mikroskopem.
Powyższe wykłady oraz ćwiczenia były prowadzone przez naukowców trójmiejskich uczelni. Koordynatorem wyjazdu była, jak co roku, pani Monika Szynkiewicz a w jej pracy wspomagał ją wychowawca klasy 2e – pani Joanna Paszylka – Goś.