Międzynarodowy Dzień Języków Obcych 2019

2 października po raz kolejny świętowaliśmy w I ALO Międzynarodowy Dzień Języków Obcych.

Uczniowie klas drugich przygotowali dla pierwszoklasistów prezentacje multimedialne, w których pokazali różnorodność kultur, tradycji i historii krajów takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Niemcy oraz Australia. Na uwagę zasługuje bogactwo środków wyrazu jak również żywiołowość i entuzjazm prezentowany na scenie.

Dziękujemy klasom drugim. Wyposażyliście nas w potężną dawkę wiedzy i zapewniliście mnóstwo emocji. Doceniamy wkład pracy i poczucie humoru 🙂

Klasy pierwsze wzięły udział w konkursie kulinarnym. Prezentacja pięknie przygotowanych dań z różnych regionów kuli ziemskiej odbyła się na czwartej godzinie lekcyjnej przed aulą. Komisja w składzie: p. dyrektor Lidia Łączyńska, p. Dominika Tkaczyk, p. Zbigniew Bartold , p. Monika Kaczerzewska oraz Jakub Zalewski z klasy II e przyznała dwa pierwsze miejsca klasom 1 B po gimnazjum oraz 1 D po szkole podstawowej. Drugie miejsce zajęła klasa 1 A po gimnazjum.

Wręczenie nagród odbyło się na Auli. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Stoły opustoszały w przeciągu 15 minut, co świadczy o jakości przygotowanych specjałów. Było pięknie i pysznie.

Serdecznie gratulujemy.

Zwieńczeniem obchodów był konkurs dla klas drugich. Poprowadzony brawurowo przez Michała Olecha z II C okazał się świetną zabawą i przysporzył zarówno zawodnikom jak i publiczności mnóstwo wrażeń. Klasa II B zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę w postaci pysznego tortu. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się odpowiednio klasy 2 C i 2 B1. Gratulujemy wiedzy, intuicji, doceniamy dystans i poczucie humoru.

Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Języków Obcych – październik 2019 serdecznie dziękujemy.

Komitet organizacyjny:

Anna Domagała, Dominika Tkaczyk, Oliwia Dajnowjec